سلام و درود به همگی.

چند روز پیش باز هوس کردم یه توزیع جدید امتحان کنم :) و رفتم سایت دیسترو-واچ ، مانجارو رو دانلود و نصب کردم که با کارت گرافیک من مچ نشد و اوضاع اصلا خوب پیش نرفت. بعد رفتم دنبال فرزند های دیگه آرچ گشتم و Antergos و  Arco و SwangArch رو دانلود کردم.

آنترگوس نصاب خوشگل-موشگل و نه چندان مشهور Cnchi.py beta 0.16.21 رو استفاده میکرد که نمیدونم چرا تو مرحله انتخاب زبان هنگ کرد و دیگه جلو نرفت! بعد رفتم تو دیسترو-واچ نگا کردم دیدم خیلی های دیگه هم از Cnchi گلایه داشتن و خلاصه منم حوصله ام نکشید و خداحافظی کردم با آنترگوس

آرکو کلا از رو فلش بالا نیومد.

سوونگ هم تا مرحله آخر نصب رفتم و سر ۹۹ درصد گفت نصب ناموفق بود.

آرچ هم که اگه بخوام نصبش کنم باید یه آخر هفته ام رو واسه یادگیری نصبش کنار بذارم که تا به امروز مجال اش نشده.

و یه مشکل دیگه هم اینه که من به توزیع های out-of-the-box یا آماده-برای-استفاده عادت کردم و دوست دارم از قبل تیم توسعه دهنده زحمت پیکربندی رو به خودش داده باشه. مثل کالی یا ام ایکس که کلی ابزار از قبل توشون براتون از قبل نصب هست(گر چه اینا اهدافشون کاملا متفاوته و کالی برای تست نفوذ پیکربندی شده نه برای کاربری روزانه). و شما همین که سیستم رو نصب کردید میتونید شروع به استفاده از امکاناتش بکنید.

یکی از نقاط قوت MX-Linux همین ابزار از قبل نصب شده اش هستن. مثلا همین ابزار Boot Repair خودش یه شکلات-با-طعم-پرتغال ای یه واسه خودش(کاش مانجارو هم یه زحمتی به خودش میداد واسه نصب چنین ابزاری). یا Grub Customizer که تو مانجارو هم بود اما مشکل این بود که اصلا نصاب مانجارو برای من گرابی نصب نکرده بود که این بخواد کاستمایزش بکنه.

با همه این اوصاف قسمت شد که باز هم به توزیع دوست-داشتنی، آماده-برای-استفاده، یوزر-فرندلی(مهربان)، فن-داغ-نکن، رم-پر-نکن و پایدار MX-Linux بیام. و وقتی دیدم بازم باید همون کار های پس از نصب رو انجام بدم. گفتم یه ضبط ای هم بکنم تا بلکه به درد صفر کیلومتری های لینوکس بخوره.

تو این کلیپ نوزده دقیقه ای شما میتونید ببینید که پس از ورود به یک توزیع، اونم از فرزندان دبیان، چه کار هایی هست که باید انجام بدیم. درست مثل کارهایی که پس از نصب ویندوز انجام میدادیم. البته اونجا دردسر آنتی ویروس و درایور های مادربورد هم بود که اینجا خدا رو شکر نداریم از این دردسر ها.

مراحل اساسی که تو کلیپ نشونتون میدم، عبارتند از:

دانلود کلیپ کار های اساسی پس از نصب لینوکس در کنار ویندوز (MX-Linux)

هر جا که هستید سلامت و سرزنده باشید.

___________________________________________________________________________________________________________

پ.ن: ام-ایکس واقعا توزیع رضایت بخشیه. نصب اش ام خیلی سر راسته.

پ.ن: موقع ضبط کردن کلیپ، یکی از گلوساری های بابیلون تو GoldenDict نصب نشد که دلیلش فرمت اون هست، گلدن دیکت گلوساری هایی از بابیلون رو میاره که فرمت شون bgl باشه. میتونید به جای اون گلوساری که نیومد، از گلوساری های انگلیسی-انگلیسی دیگه استفاده کنید. مثلا لانگمن که خودمم استفادش میکنم. یا موقع نصب تو سیناپتیک وقتی اسم گلدن دیکت رو سرچ میکنید، میبینید که علاوه بر خود نرم افزار گلدن دیکت، یه چیز دیگه هم میاره به نام wordnet. اون در حقیقت یه گلوساری انگلیسی-انگلیسی هست. من موقع نصب با سیناپتیک، گاها تیک نصب goldendict-wordnet رو هم میزنم تا اون گلوساری همراه با گلدن دیکت نصب بشه.

پ.ن: گلدن-دیکت بعضی وقتا بدجوری از سی پی یو کار میکشه اما اگه یکی دو دیقه صبر کنید تا کارش تموم شه برطرف میشه و دیگه بعد ها این کار رو تکرار نمیکنه. یعنی فقط وقتی تازه نصبش کردید اینکار رو احتیاج داره که یک دفعه انجام بده. فقط نمیدونم چرا یکی از هسته های سی پی یو رو تا ۱۰۰ درصد میبره بالا و همینجوری یکی دو دیقه میمونه و صدای فن سیستم ام در میاره. اما بعد از این که قطع شد، دیگه تو اجرا های بعدی اینکار رو تکرار نمیکنه.

پ.ن: الان پس از گذشت چند روز از انتشار این پست، تو توزیع Lite هستم :) دلیلش هم اینه که MX گاها نمیتونست سیستم ام رو درست Suspend و شات دان کنه و تقریبا از هر ۱۰ تا تلاش برای ساسپند یا شات دان کردن، یکیش ناموفق بود. بنابراین در حال حاضر از ام ایکس دوست داشتنی و فن-داغ-نکن نیز خداحافظی نمودم :)) شیطونه میگه از کالی بعنوان لینوکس دسکتاپم استفاده کنما ! تا حالا هیچ توزیعی به اندازه کالی با سخت افزار این لپ تاپ عجیب من مچ نشده. (البته Lite در حال امتحان پس دادنه :) )

پ.ن : الان پس از گذشت چند روز از نوشتن پ.ن بالایی، تو توزیع deepin هستم که رابط گرافیکی (دسکتاپ) اختصاصی خودش رو که بسیار بسیار زیبا و خوش گرافیک و روان طراحی شده رو داره. deepin خیییلی خوشگله. حتی مرحله نصب (نصاب) اش هم زیبا ترینی بود که تا حالا دیدم و خیلی هم قوی بود نصاب اش. امتیاز دیگه اش هم اینه که مثل دیگر فرزندان دبیان، احتیاجی به ایجاد و اختصاص یک درایو boot/efi نداره و گراب رو هم به درستی نصب میکنه، گرچه بعد از نصب باید دستور update-grub رو بزنید تا اسم ویندوز به لیست اضافه بشه.

پ.ن : زیبایی deepin مبهوت کننده است. افکت های بصری و صوتی عااالی. استارت آپ و شات دان اش هم جلوه داره.

پ.ن : Lite توزیع خوبی بود و من فقط از سر کنجکاوی اومدم به deepin و انتظار نداشتم دیپین اینقدر شیک و پیک باشه.

پ.ن: بله :) هم اکنون (یک روز پس از نوشتن پ.ن بالایی ) در کالی لینوکس هستم. خبر خوش اینکه تو این آپدیت، مخازن درست شدن و تحریم و فیلتر و مشکلات عجیبی که یه مدت وجود داشت، دیگه وجود ندارن. کافیه برید سایت کالی و اون دو خط رو کپی کنید و بزنید تو فایل سورس-ها-دات-لیست و تو ترمینال دستور apt-get update رو در حالت روت اجرا کنید.

پ.ن: نقطه قوت توزیع deepin دسکتاپ خوشگل اش بود. و نقطه ضعف اش مشکلاتی هست که خیلی جدی نیستن اما موقع نصب و اجرای برنامه ها خودشون رو بهم نشون دادن. در کل deepin فعلا فقط یه دسکتاپ (رابط گرافیکی) خوشگل و آینده دار داره.

پ.ن: بله :))) هم اکنون چند روز پس از نوشتن پ.ن بالایی، دارم از Linux Lite استفاده میکنم و همه چی به درستی کار میکنه و بسیار راضی کننده است. حتی بهتر از MX مهربان. کالی رو با دسکتاپ gnome دانلود کرده بودم که رو سیستمم خیلی کند عمل میکرد. دفعه بعد کالی رو با دسکتاپ غیر از gnome دانلود میکنم.

با آرزوی بهترین ها برای شما. کالی یوزر|kaliuser
Copyright © 20 kaliuser

۶ کار اساسی پس از نصب لینوکس در کنار ویندوز(این دفعه با طعم MX-Linux) + فیلم

کلیپ آموزش نصب کالی لینوکس (ورژن رولینگ 2017.3) بر روی ماشین مجازی

خواندن کتاب های با فرمت ePub در کالی لینوکس + فیلم

رو ,نصب ,هم ,ن ,تو ,پ ,پ ن ,پس از ,از نصب ,گلدن دیکت ,از قبل

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

حامی و همراه شما تا کنکور دانلود برتر غنی فایل وبلاگ تخصصی فیلم و سریال ایرانی pishgamansanat dechamrok مطالب اینترنتی کدآنلاین classic-film آریامن